21 Zář 2021

Posuvné dveře

Dveře často nevnímáme, přesto jsou důležitým prvkem v každém interiéru. Mají za úkol opticky i zvukově oddělit různé prostory, zvyšují míru soukromí a jsou také důležitým bezpečnostním bodem. Kromě klasických dveří nabízí současní výrobci i dveře posuvné, které si zaslouží pozornost především díky atraktivnímu zpracování a úspoře místa.

Prostor bez omezení

Posuvné dveře jsou ideálním řešením v malých bytech nebo v prostorách, kde je třeba pečlivě zvážit umístění všech pevných prvků. Nábytek nebo jiné vybavení můžete umístit až ke dveřím, není třeba vyhradit prostor pro otevírající se křídlo. Také zamezíte možným nehodám a zvýšíte komfort při procházení. Posuvné dveře jsou skvělou variantou i pro bezbariérový vstup.

Rychlá a jednoduchá instalace

Instalace posuvných dveří je paradoxně snadnější než realizace klasických dveří s pouzdrem nebo vsazování veřejí. Není nutné instalovat dveřní pouzdro a vyhnete si i náročnému bourání nebo jiným stavebním úpravám. Dveře přitom můžete vybírat v řadě různých variant výplní. Prostor můžete výrazně oddělit plnými dveřmi, ale malé prostory můžete prosvětlit i dveřmi s prosklenou části nebo celoskleněnými dveřmi. Na dveře lze instalovat větrací mřížku, zámek nebo madla. Při realizaci je možné přizpůsobit i velikost dveří konkrétnímu prostoru.

Skvělá izolace

Posuvné dveře nikterak neztrácí potřebnou izolaci. Systém garantuje obvodovou těsnost po celé délce, nevzniká mezera mezi stěnou a dveřmi. Posuvné dveře Kevin® jsou vysoce odolné a vhodné i do prostředí s vysokou vlhkostí vzduchu.