Posuvné dveře a stěny České Budějovice – ORSABAC s.r.o.

sídlo: K.Chocholy 1258/19, 37005 České Budějovice
provozovna- výroba: Stupná 21, 382 03 Křemže
IČ:28126556, DIČ:CZ 28126556
Plátce DPH.
Registrace: KS České Budějovice, oddíl C, vložka 18789
Jednatel: Lubomír Cába 
telefon: 602 413 243
email: orsabac@email.cz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vážení návštěvnící webu posuvné dveře k jádru.cz,

 

dovoluji si tímto, přiblížit Vám, můj předmět podnikání od prvopočátku po současnost.

První registraci pro soukromé podnikání jsem vyřídil v roce 1992 a dělal jsem různé věci. Zlom v činnosti a zaměření se na dnešní práce, nastal v roce 1995,  kdy jsem se setkal s majitelem firmy, která u nás budovala dealerskou síť na zasklívání balkonů švédským systémem GLASA. Vrhnul jsem se do práce a za rok 1996 jsme byli vyhodnoceni jako firma s největším obratem v ČR. Odmněnou tedy  byl pobyt u výrobce zasklívacích systémů ve Švédsku.  

    V roce 1997 jsem přesídlil z Prahy do Českých Budějovic, z paneláku do paneláku. Jsem tedy, jako mnoho dalších, panelákový člověk. Hojný počet z Vás určitě zná situaci z většiny paneláků, kde se ihned za vstupem, úzkou chodbou s mnoha na pantech točnými dveřmi, musíte doslova probít do obytných prostor bytu. V mládí jsem to příliš neřešil. Když jsem se oženil a chystal se upravit byt pro pohodlný život, začalo mi to vadit.

    První z chodby přišlo na řadu bytové jádro s dvěma dveřmi vedle sebe. Protože nebylo příliš prostředků, zvolili jsme úpravu jádra bez bourání, obkladem stěn keramickými dlaždicemi uvnitř a úpravou štukováním zvenku s tím, že dveře zatím nebudeme upravovat, protože nevíme jak.

Chtěli jsme ale posuvné dveře. Měly být takové, které budou použitelné na původní zárubně, bez nutnosti jejich vybourání či jiných hrubých úprav tak, aby se použitím posuvných dveří příliš nezúžil průchod stavebním otvorem ani chodbou a především, že nesmí být mezera okolo dveřního křídla a stěnou, to znamená, že musí těsnit, nebýt drahé a vlhku odolné. Začal jsem shánět informace o tom, jak naplnit naše představy.

Internet byl ještě v plenkách, chodil jsem po firmách a výstavách, listoval v telefonních seznamech, ptal se. Po roce bylo jasné, že nic takového pořídit nelze. Žádná z firem neuměla splnit všechny naše požadavky najednou. Pokud se někdo odvážil nabídnout montáž posuvného křídla na původní jádro a zárubeň, nebylo možné udělat dvě křídla vedle sebe. Síla stěny jádra byla 35 , nejužší zárubeň se vyrábí pro zeď 80 mm což v našem případě nelze použít, protože i kdyby se zárubeň upravila, byl by průchod půl metru... Když jsem se zmínil o obvodové těsnosti posuvných dveří, vyvolávalo to na tvářích prodejců dveří úsměv.

Současná situace je taková, že většina prodejců posuvných dveří se stále ještě nad požadavky zákazníků na obvodovou těsnost usmívá, nebo říká: „To se nedělá nebo to nejde“.

Prototyp posuvných dveří k jádru podle výše uvedených požadavků, jsem si udělal sám s využitím poznatků ze zasklívání lodžií. Mám je doma dodnes a musím říci, že nikdo by nepoznal, že je to už tolik let, co existují a bezchybně slouží. Posuvné dveře nesou jméno „KEVIN“, protože v začátcích jsem je prodával i jako stavebnici a tu si přece sestaví každý sám doma.

    Celý projekt byl 3 roky v šuplíku. Přes hromadu jiných činností mně nic nenutilo se tím zabývat, až přišel rok 2001. Tehdy vyvstala potřeba rozšířit sortiment  "o něco" svého a tím se odlišit od šiřitelů cizího know how a vytvořit si jakousi " trojnožku" prováděných prací. Tehdy jsem naplno začal nabízet, vyrábět , prodávat a montovat posuvné dveře k jádru, už jako OSVČ. Postupem času a zvyšujícím se počtem nově postavených jader, jsem byl donucen upravit posuvné dveře  KEVIN na horní (bezbariérový) pojezd. Tento druh pojezdu se dnes využívá téměř pro všechny posuvné dveře k jádru a také pro další námi nabízené posuvné aplikace (posuvné stěny nad schody a podobně...). 

Naše řešení je pro všechny k dispozici na těchto webových stránkách.  Dnes mohu směle říci:

Vyrábíme a montujeme posuvné dveře a stěny na bázi hliníkových profilů (oboustranně pohledová křídla - ne od skříní) s horním pojezdem pro stavební otvory ve standardních i zákázkových rozměrech nejen pro panelové domy." 

Technické řešení posuvných dveří KEVIN je chráněno užitným vzorem.

Záruka obvodové těsnosti - žádné mezery mezi stěnou a křídlem !

Posuvné dveře k jádru KEVIN s horním pojezdem jsou vyvinuty pro použití ve vlhkém prostředí, ideální jsou pro  vybourané a vyzděné jádro případně pro použití na původní jádro i bez úprav.

Nabízíme možnost aretace nechtěnného otevření.

 

Záruka bez omezení relativní vlhkosti  vzduchu.

 

PD KEVIN jsou výhodné pro úzké chodby - vzdálenost vnější hrany křídla jen 35 mm od stěny.

 

V roce 2010 jsme se transformovali na ORSABAC s.r.o. a nabízíme mnohem více....

 

 

Za ORSABAC team

 

              Lubomír Cába

 

 

telefon: 602 413 243

 


Kontakt

ORSABAC s.r.o.

K.Chocholy 1258/19
České Budějovice
370 05


Pracovní doba:

Po - Pa: 7,30 - 16,00 hodin

TELEFON:

+420 602 413 243

www.facebook.com/orsabac