05.02.2015 16:52

Jídelna jako ložnice s posuvnou stěnou.

Dělící stěna s posuvnými dveřmi vytvoří z jídelního koutu ložnici, jde to jednoduše.....

Jídelna jako ložnice.

Obrátila se na nás zákaznice, zda by bylo možno,  nějak oddělit kuchyňskou linku od stávající jídelny. Do jídelny přijde dvojlůžko a tak vznikne ložnice.  Dnešní spací prostor se předělá na pokoj pro dceru, která studuje střední školu. V bytě 2+1 není jiná možnost, pokud chceme pro dceru samostatný pokoj a zachovat obývák pro společné chvíle. 

ZÁKLADNÍ POŽADAVEK: 

Upravit prostor bez bourání, protože vše je již hotovo, od podlah po vymalování.  Posuvná dělící stěna musí být bezbariérová (bez  prahu na podlaze tzn. bez dolní koleje) s nějakým neprůhledným prosklení. Když jsme se ptali u několika firem na prodej dveří , řekli nám,  že posuvné dveře nejdou udělat, protože na odsun posuvných dveří není místo a  navíc by se musel nad posuvné dveře dělat nadsvětlík, protože posuvné dveře s prosklením do stropu nejdou udělat., PROTOŽE JE TO POSUVNÉ KŘÍDLO PŘÍLIŠ VELKÉ.  To nás zaskočilo, a říkám si, že přece někdo musí dělat takové posuvné dveře nebo dělící stěnu, jakou potřebujeme, pak  jsem na internetu našla  firmu ORSABAC. 

ŘEŠENÍ:

Naše řešení na posuvné dveře resp. posuvnou dělící stěnu je na následujících fotech. Základním předpokladem bylo zachování maximálního průchodu mezi oběma částmi linky a takové dotěsnění dělící stěny s posuvnými dveři, aby bylo zachováno maximální soukromí.TO JSME VYŘEŠILI DOTĚSNĚNÍM VŠECH MEZER MEZI STĚNOU A POSUVNÝMI DVEŘMI I PEVNÝMI DÍLY DĚLÍCÍ PŘÍČKY. 

Dělící stěna je pohledově navržena tak, že pevné díly mají rozdílnou šířku vůči sobě,  avšak stejnou  šířku  s rozměrem pracovních desek obou částí linky. KAŽDÝ Z PEVNÝCH DÍLŮ DĚLÍCÍ STĚNY, PRODÍHÁ OD PODLAHY KE STROPU, bez nad světlíku POUZE S PŘÍČNÝM DĚLENÍ V ÚROVNI PRACOVNÍCH DESEK. Samotné posuvné dveře jsou v kuse od stropu k podlaze a dělicí stěnu uzavírají v jeden celek. DÍKY MLÉČNÉMU SKLU, KTERÉ JE POUŽITO JAKO VÝPLŇ DĚLÍCÍ STĚNY JE STĚNA PRŮSVITNÁ, LĚČ NEPRŮHLEDNÁ.

 

 

—————

Zpět


Kontakt

ORSABAC s.r.o.

K.Chocholy 1258/19
České Budějovice
370 05


Pracovní doba:

Po - Pa: 7,30 - 16,00 hodin

TELEFON:

+420 602 413 243

www.facebook.com/orsabac